Znak 3 x.JPG

Klub hledačů HP Tachov

Vítejte na našich stránkách.

Program Mezinárodních sportovních závodů detektoristů a Mistrovství ČR v detekci kovů

Mezinárodní sportovní závody detektoristů

a

Mistrovství ČR v detekci kovů


Touto akcí se snažíme dostat hledání detektorem na mezinárodní sportovní úroveň (branně – technické sporty).

Podle výsledků ze závodu, budou v jednotlivých kategoriích z našich závodníků jmenováni mistři ČR v detekci kovů. Ještě na závodní louce na stupních vítězů obdrží medaile a diplomy.


Sobotní program

  

Soutěžní discipliny

 

Těsně před závodem si závodníci vylosují startovní čísla.

Disciplina A - Hledání na čas

Čtverce 7x7 metrů jsou číslované a závodník do něj nastoupí podle svého čísla. Mosazné čtverečky mají stejné číslo jako čtverec. Čtverečky jsou zakopány v hloubce kolem 5 cm. Aby se závodníci nerušili,  jsou rozděleni podle svých čísel na sudé a liché. Před závodem se vylosuje, která skupina začíná, zda sudá nebo lichá. Závodníci nastoupí do čtverců s detektory nad hlavou. Na startovní výstřel začnou hledat. Závodník, který najde všech 10 čtverečků, zvedne detektor a zakřičí svoje číslo, časoměřiči zaznamenají jeho číslo a čas. Soutěžící pak jde ke kontrole, zda má všech 10 správných čtverečků. Často se stalo, že závodníci počítali špatně.

 

Disciplina B - Hledání na počet 

Asi na 3 ha je zakopáno 2.500 pozinkovaných různých mincí také v hloubce cca  5 cm. Na startovní výstřel se závodníci vrhnou na louku hledat. Po 60 minutách výstřel ukončí závod. Závodníci se pak odeberou ke stolku rozhodčích, kde jsou jim mince přepočítány. Když je vše spočteno, výpočetní středisko všechno zpracuje a určí vítěze. Po tomto následuje vyhodnocení našich závodníků na mistrovství ČR.

 

Asi za hodinu následuje

"Hledací tombola“

Na závodní louce bude zakopán určitý počet větších mosazných čtverečků s čísly 1 – X, to podle počtu cen, které získáme od sponzorů (počítáme, že bude cca 100 cen). Hledací tomboly se mohou zúčastnit pouze závodníci a pořadatelé. Nálezci čtverečků si je ponechají na večer, kdy v kině Mže po slavnostním vyhodnocení přijde losování „hledací tomboly“.

 

Slavnostní vyhodnocení

Večer ve společenském sále kina Mže proběhne slavnostní vyhodnocení. Nejdříve jsou předány účastnické diplomy (to je z toho důvodu, abychom představili všem hledačům jednotlivé závodníky). Pak se předají nejlepším závodníkům poháry a diplomy. Starosta předá velký pohár nejlepšímu družstvu detektoristů.

Korunovace krále detektoristů probíhá takto. Nejlepší detektorista ( součet umístění v disc. A + B ) dostane šerpu s nápisem „ Král detektoristů “, usedne do královského křesla a senátor, který je zároveň starostou města Tachov mu nasadí na hlavu královskou korunu.

Po této slavnostní akci přijde losování "hledací tomboly". Nálezce mosazného čtverečku s číslem 1 začne jako první losovat cenu. Může se mu stát, že si vylosuje i tu nejméně hodnotnou. A pak budou pokračovat ostatní podle čísel na nalezených čtverečcích až do konce.

V neděli proběhne 

Disciplina C -  Volné hledání

06.05.2008 21:01:31
Soukup František
Ukázkový odkaz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one