Znak 3 x.JPG

Klub hledačů HP Tachov

Vítejte na našich stránkách.

Kopie - IMGA0564.JPG
Kopie - Studánka 15a.jpg
Kopie - IMGA0372.JPG
Kopie - IMG_2221.jpg
V hlášení velitele SNB v Tachově se píše.
Dalších 15 zastřelených vězňů bylo spáleno za obcí Schönbrunn (Studánka) asi 1 1/2 km od obce v místech, kde stojí železný křížek u silnice. Místa, kde byly mrtvoly páleny, jsou dosud znatelná ohniště.
Několikrát jsme na veliké louce to místo marně hledali. Ale štěstí nám nakonec přálo. Podařilo se nám sehnat letecký snímek z toho prostoru, na kterém jsou ještě ohniště pěkně vidět.Také se nám podařilo najít křížek, o kterém se v hlášení píše. V jeho okolí jsme detektorem našli jeho rozlámané litinové části. Hledač Václav Vobořil se pustil do náročné opravy.
FS
Kopie - IMG_2225.jpg
Kopie - P5260030.JPG
pomníček u Studánky 001.JPG
Kopie (2) - IMGA0377.JPG
Kopie - 012.JPG
Kopie - IMGA0463.JPG
Kopie - Uložený snímek 3.jpg
Kopie - Uložený snímek 6.jpg
Kopie - Uložený snímek 7.jpg
Kopie - Uložený snímek 8.jpg
Kopie - IMGA0468.JPG
Kopie - IMGA0469.JPG
Celou opravu křížku provedl Venda Vobořil. Opravdový odborník na zednické i zámečnické práce. Za pomocníka měl svoji manželku.
Po zjištění, že se nám podařilo najít skoro všechny části, jsme nechali křížek opískovat. Tím byl připraven na přišroubování s podpěrnou konstrukcí. S epoxidovými barvami na jeho nátěr si Venda pěkně „vyhrál“.
Kamenný spodek křížku Venda Vobořil musel důkladně očistit, dobetonoval uražené kousky a zvýraznil a vysekal chybějící písmena.
Pár detailních záběrů z uchycení litinového křížku. Křížek složený z osmi rozlámaných dílů je na svém původním místě opět v plné kráse.
Celou opravu křížku udělal hledač Venda Vobořil zdarma.
Nyní si může náš „Klub hledačů HP Tachov“ vypilovat čtrnáctý pomyslný vroubek na detektoru za další jím opravenou drobnou památku.

Po pěti letech hledání informací o tomto Transportu smrti jsme natočili dokumentární amatérský film s názvem „Transport smrti“. Najdete ho na: https://www.youtube.com/watch?v=c6WBrAWjse0 , nebo na „You tube – gehag3“.

Při hledání informací k tomuto transportu smrti jsem našel řadu zajímavých zpráv i o místech dalších hromadných hrobů, které nebyly dosud nalezeny. Budeme se nadále snažit je najít a některé další záhady kolem Transportu smrti objasnit.
FS
Ukázkový odkaz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one