Znak 3 x.JPG

Klub hledačů HP Tachov

Vítejte na našich stránkách.

1.jpg
3.jpg
7.jpg
Kopie - Sv Ján - loď 2.jpg
5.jpg
6.jpg
8.jpg
14.jpg
Filmaři režiséra Trošky si k natáčení scén do filmu 'Z pekla štěstí II´ v roce 2000 vybrali jako 'Peklo' nádherné ruiny kostela ve Sv. Jana u Kočova.
Tento kostel byl údajně založen již v 11.století. V 17.století byl uváděn jako poutní.V letech 1728 - 1732 byl nově postaven a v roce 1782 kostel císař Josef II. zrušil. Od roku 1832 se z kostela na 13 roků stala porcelánka. Po jejím úpadku kostel začal chátrat. Velké sklepení před kostelem vzalo za své až v padesátých letech minulého století, kdy s likvidací celé vesnice byly kostelní sklepy naší armádou vyhozeny do vzduchu. Prý aby se tam neukrývali nepřátelští agenti. Po porcelánce nezůstalo vůbec nic, ani se neví jakou značku na svých výrobcích používala.
Filmaři ruiny kostela uvnitř vymalovali jako 'Peklo' a tak pro Tachováky to byla velká atrakce. Po skončení filmování jsem se tam vydal podívat.V 'Pekle' už nikdo nebyl, ze stěn kostela na mne koukaly už jen červeno - černé pekelné malůvky. Obešel jsem kostel a virgule mi dvakrát kývla na nějaké podzemí. V prvním případě se domnívám, že to byl kanál, kudy se přiváděla voda z nedalekého rybníčku do podzemí kostela, kde byla asi místnost na praní kaolinu. Protože na natáčení filmu podlahu kostela vyčistili až na dlažbu a nebyl na ni vidět žádný propad, mohla by být místnost na praní kaolinu pod podlahou kostela ještě v dobrém stavu.
V druhém případě už virgule kývla na podzemní chodbu, která od kostela vede severozápadním směrem.
A tak 'Peklo Lucifera Karla Gotta' mi pomohlo poodhalit další zajímavosti Tachovska.
Ukázkový odkaz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one