Znak 3 x.JPG

Klub hledačů HP Tachov

Vítejte na našich stránkách.

Uložený snímek 15.jpg
Uložený snímek 19.jpg
Uložený snímek 31.jpg
Uložený snímek 66.jpg
Uložený snímek 67.jpg
Uložený snímek 69.jpg
Uložený snímek 70.jpg
Uložený snímek 37.jpg
V roce 1995 mi na hradě Gutštejn, virgule ukázala chodbu vycházející z hradu směrem na sever k Daňkovu dvoru. Kousek za hradem, v zatáčce cesty u velké borovice je odbočka na východ. Tato chodba vede po hřebeni dolu až k potoku Hadovka. Hlavní chodba ale pokračuje dále na sever kolem kravína až na Kozí vrch, který je vzdálený 2,5 km od hradu. Dál jsem v tom prostoru přestal hledat, ale možná osud tomu chtěl jinak. O rok později jsem měl besedu u skautů v Konstantinových Lázních o potápění (30 let jsem se věnoval potápění). Ale než jsem začal povídat,tak jsem jim také nabídl povídání o hledání pokladů. Samozřejmě vyhrály poklady. Při besedě jsem se zmínil o chodbě, která vede z Gutštejna na Kozí vrch. Jeden skaut mi oponoval, že prý podle pověsti má ale vést chodba z Gutštejna až na Falkštejn. Protože Kozí vrch je mezi Gutštejnem a Falkštejnem, domluvili jsme se, že o víkendu uděláme výpravu na Kozí vrch a budeme hledat pokračování chodby.
Pokračování chodby jsme našli a šli jsme lesem jak nás virgule vedla. Na jednom ostrohu virgule začala zmatkovat. Bylo to zajímavé místo o kterém jsme se domnívali, že zde mohl kdysi stát nějaký hrádek. Tak jsme to místo nazvali po skautském oddílu Ostříží Hrádek.
Chodba pokračovala dál a posledních 100 metrů jsme se prodírali houštinou a přišli jsme přesně do středu místa, kde stával hrad Falkštejn. Po samotném hradu,který stál na ostrohu, zůstal jen hluboký příkop, který ho ze západní strany chránil. Vzdušnou čarou jsou hrady od sebe vzdáleny asi 4 km.
Ukázkový odkaz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one